Witaj w Arkheim, czyli poradnik od początkującego dla początkujących

• Witajcie!

Od dłuższego czasu brakuje mi takiego poradnika, do którego można by odesłać nowych graczy, a który pozwoliłby poznać Arkheim trochę bardziej niż sam samouczek. Spotykam się również z pytaniami związanymi z rozgrywką, czy to na czacie, czy podczas rekrutacji do Przymierza, dlatego też postanowiłem sam napisać taki poradnik, który odpowie na niektóre pytania. A więc, nie rozwlekając się - zaczynajmy :)

Zmiana języka

Szafiry

Samouczek i co dalej?

Ok, skończyliśmy samouczek, jesteś już przymierzu. Jeśli nie, to dołącz do jakiegoś jak najszybciej, ponieważ tylko w przymierzu będziesz się dalej rozwijać. Przymierze zawsze można zmienić, a nawet takie randomowe na początek wystarczy aby nie stać w miejscu.

Aby odpowiedzieć na pytanie "co dalej?" trzeba uświadomić sobie czym jest Arkheim? Jest to gra strategiczna MMO o podłożu militarno-ekonomicznym. Co za tym idzie, chociaż w przyszłości będziesz spory nacisk stawiać na wojsko, to na samym początku warto skupić się na rozwoju ekonomicznym, aby Twoje miasto mogło szybko się rozwijać. Poza tym więcej surowców oznacza więcej jednostek, które będzie można szkolić, aby stopniowo powiększać Naszą armię.

Ekonomia

Budynki - ogólnie

Plac Treningowy (PT)

Wojska

Katakumby

Przymierze

Dyplomacja

Portal

Na chwilę obecną to tyle. Zaznaczam, ze specjalnie nie umieszczałem informacji chociażby o rozwoju drzewka talentów - każdy powinien sam dojść jaki rozwój będzie dla niego najlepszy, w zależności od przyjętej taktyki gry. Mam nadzieję, że poradnik jest czytelny i się przyda. Czekam również na konstruktywną krytykę, propozycje co można dodać itp. Również zachęcam do zadawania pytań związanych z grą, pozwoli to stworzyć takie małe FAQ :)

• Jak na obrazku powyżej. Kliknij swój awatar (1), wybierz 5 zakładkę (2) a następnie przycisk w prawym górnym rogu okienka (3). Następnie wypełnij formularz (zrzut poniżej) zapłać 250 szafirów i już masz własne przymierze ;)

• Witam...czy wie ktoś jak przenieść sojusz na poprzednią wyspę????

Nie ma takiej opcji. Najprościej stworzyć nowe przymierze na 1 wyspie i przenieść się tam ze wszystkimi członkami. Niestety nie jest to zbyt ciekawa opcja chociażby z racji utraty pkt sławy i poziomów przymierza.

• Witam , proszę objaśnienie co wpływa na wartość potencjału wojennego a co na sławę ???

Sławę przymierza zdobywasz np poprzez treningi czy też pokonywanie barykad goblinów. Sława jest generowana również z posiadanych przez przymierze kul.

Na potencjał wojenny wpływ ma przede wszystkim lvl Twojej postaci oraz ilość posiadanych przez Ciebie jednostek (im lepsze jednostki posiadasz i im ich więcej tym bardziej rośnie twój potencjał). Potencjał Wojenny przymierza to suma PW poszczególnych członków danego przymierza. Po bardziej szczegółowe informacje polecam się udać do Hall of Wisdom