Porozmawiajmy o (nowych) budynkach

• Witajcie

budynki w Arkheim odgrywają bardzo ważną role. Gdyby w przyszłości ilość budynków miała być powiększona, to jaki by Wam szczególnie się spodobał/uznalibyście, że jest potrzebny? A może macie propozycje, pomysły na zmianę funkcji obecnych?

• W takim razie porozmawiajmy o miejscu reprezentacyjnym, które powinno zachwycać zarówno przybywających do Naszego miasta jak i jego mieszkańców a tymczasem wygląda jak publiczna latryna.

Jest to miejsce szare, bure i ponure, a jak zdążyliśmy już ustalić powinno być reprezentacyjne.

A gdyby tak postawić w tym miejscu fontannę?

No jak dla mnie wygląda to już o niebo lepiej ;)

No ale co z tą fontanną? Będzie tak stała tylko dla ozdoby? A no niekoniecznie. mogłaby to być magiczna fontanna, która raz dziennie sprawiałaby że przydarzy ci się coś szczęśliwego. A to znajomy podaruje ci zasoby, znajdziesz magiczne tomy na chodniku a to zauważysz że piękna niewiasta zgubiła sakiewkę, a gdy ją już oddasz w podzięce podzieli się z Tobą jej zawartością (lub zaprosi na domowej roboty piwo rzemieślnicze) ;)

Jednak w sumie ta fontanna mnie nie urzeka. Może jednak coś innego?

To w takim razie dlaczego by nie postawić pomnika Naszego najwybitniejszego wodza? Nie tylko wspaniale wygląda, a jeszcze zachęca Naszych żołnierzy do tego by dać z siebie wszystko na polu walki, bo być może, w przyszłości stanie tu nowy pomnik przedstawiający kolejnego wybitnego wodza?

Nieważne na co wybór padnie, ale coś z tą latryną trzeba zrobić...

Propozycja dotyczy wprowadzenia 2 "budynków" z których gracz mógłby sobie wybrać który chce posiadać. Jednym byłaby fontanna, drugim pomnik. W wypadku fontanny dawała by ona - jak pisałem wyżej - raz dziennie jakiś bonus - a to surowce, a to jakiś tom, szafiry czy jeszcze coś innego. Drugim możliwym wyborem byłby pomnik który dawałby niewielkie bonusy do siły jednostek, czasu rekrutacji itp.

Rozbudowa tych budynków mogła by być wprowadzona na 2 sposoby.

Pierwszy to tak jak inne budynki nawet do 25 poziomu. Każdy poziom nieznacznie zwiększałby otrzymywane bonusy.

Drugi to rozbudowa o 1 poziom co każdą fazę. Rozbudowa byłaby droższa ale za to bonusy większe z poziomu na poziom.

Problematyczne robi się to, że elfy nie mają tak fajnego, reprezentacyjnego miejsca, jednak wydaje mi się, że spokojnie można coś tam u nich wygospodarować ;)

To chyba wszystko z mojej strony, taka mała propozycja :)